Yosun Duvar Nedir?

Gününüzün büyük bir kısmı nerede geçiyor? Eğer ‘saha’ koşullarında çalışmanız gereken bir meslek icra etmiyorsanız, hayatınız, belirli yaşam alanlarında devam etmektedir. Bu alanların insan psikolojisine ve sağlığına doğrudan etkisi bulunmaktadır. Durumu pozitif bir hale getirmek için bazı dekorasyon ve iç mimari nüansları uygulanabilmektedir. Bunlar arasında son yılların revaçta bir örneği olan ‘Yosun Duvar’ uygulamaları gelmektedir. Yosun ve diğer bitkiler, bulundukları ortamdan uygun zaman dilimleri içerisinde toplanmaktadır. Akabinde bazı işlemlere tabî tutularak görüntüsünden, dokusundan ve renginden taviz verilmeden stabilizasyon işlemi gerçekleştirilmektedir. Finalde ise bir dekorasyon ürünü ortaya çıkmış olmaktadır. Peki, ‘yosun duvar uygulamaları ne işe yarar’, ‘özellikleri ve avantajları nedir’, ‘hangi alanlara uygulanabilir’ ve sıkça sorulan sorular gibi konulara detayları ile birlikte bu sayfamız aracılığıyla erişebilirsiniz.

Yosun Duvar Özellikleri & Avantajları

Bulunduğunuz alanın her şeyden evvel sağlıklı koşullarda olması gerekir. Bu anlamda yosun duvarlar, ortamın havasını filtreleyerek ferah ve taze havayı sunar. Bulunduğu ortamın havasını absorbe ederek toksik maddeleri emer. Düzenli olarak bakıma ihtiyaç duymazlar. Bu özellikler tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Keza uzun yıllar boyunca görüntüsü ve işlevselliğini korur. Böylece herhangi ek bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Yeşilliğin ve doğanın üzerimizdeki olumlu etkisi tartışılamaz. Bununla birlikte dünya çapında yapılan bir araştırmanın analiz sonuçları göstermiştir ki, yosun duvarların ruhu dinlendiren ve kreatifliği arttıran bir yapısı vardır. Gerek sunduğu görsel estetik bakımından gerekse de hayatımıza kattığı olumlu etkileri açısından uygulamasının yapılması elzemdir. Ortamın ses yalıtımında da büyük bir rolü vardır. Hatta bulunduğu yerin akustiğini düzenleyerek daha sağlıklı bir koşul oluşturmaktadır.

Uygun fiyatlı bir yosun duvar uygulaması ihtiyacınız mı var? Ücretsiz arayıp, teklif alabilirsiniz. 0 (232) 332 28 30

Yosun Duvarın Uygulama Alanları

Bitkilerin mumyalanmasının (stabilize) ardından yosun üzerine entegre işlemleri yapılır. Böylece albenisi daha yüksek seviyelerde bir ürün ortaya çıkarılmaktadır. Genellikle kapalı alanlarda tercih edilmesiyle birlikte açık alanlarda da tercih edilebilmektedir. Yaşam alanlarınızda uzun yıllar boyu hiçbir deformasyon ve bozulma ile karşılaşmadan kullanabilirsiniz. Bununla birlikte sıklıkla kullanılan alanlardan bazılarını şu şekilde belirtebiliriz; evler, kafe ve restaurantlar, okullar, plaza ve şirketler, hastaneler, apartmanlar… Yosun duvar uygulaması yaptırmak için doğru bir alana sahip olup olmadığınızdan emin değilseniz, bizlerle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Yosun Duvar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Daha öncesinde bu dikey bahçe uygulamaları ile karşılaşmış olmanız muhtemeldir. Bununla birlikte insanların akıllarında bazı soru işaretleri oluşabilmektedir. Bu anlamda sıkça sorulan soruları derledik ve bilimsel kanıtlara dayanarak, sizler için cevaplandırdık.

1- Sağlığa zararlı mıdır?

Kesinlikle hiçbir zararı bulunmamaktadır. Kullanılan ürünler tamamı ile antialerjeniktir. Ayrıca fiziksel etmenlerin yanı sıra psikolojik olarak da kişiyi rahatlatmakta, üreticiliğini arttırmakta ve stres düzeyini azaltmaktadır.

2- İçerisinde kimyasal bulunuyor mu?

Sağlığa zararlı herhangi bir kimyasal madde barındırmamaktadır. Stabilize işlemi esnasında yosun ve diğer bitkiler, bitki öz suyu ve gliserin bazlı tepkimeye alınması ile birlikte mumyalama işlemi tamamlanır.

3- Duvarlara veya ortama zararı var mıdır?

Yosun duvar uygulaması yaptırmayı düşünen bazı insanlarda, duvarlarının zarar görüp görmeyeceği endişesi uyanmaktadır. Uygulama gerçekleştirilen alana hiçbir  zararı yoktur.

4- Açık alanlarda da Yosun Duvar uygulaması yapılabilmekte midir?

Dış mekanlara uygun yapılan stabilizasyon işlemi ile birlikte açık alanlarda da kullanıma uygun ürün çeşitleri mevcuttur.

5- Yosun Duvarlar alerjiye yol açar mı?

Asla. İçerisinde bulunan anti alerjik özellikleri ile hiçbir yan etkisi yoktur. Keza mumyalanmış halde olması da, bu durumu destekler niteliktedir. Gönül rahatlığı ile yaşam alanlarınıza dahil edebilirsiniz.

Sizler de yosun duvar uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçebilir ve yaşam alanlarınıza sağlıklı ve orijinal dekorasyon ürünü yerleştirebilirsiniz.

Uygun fiyatlı bir yosun duvar uygulaması ihtiyacınız mı var? Ücretsiz arayıp, teklif alabilirsiniz. 0 (232) 332 28 30